Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Forum
· Linki
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj

 Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 76
· Najnowszy użytkownik: Wichura666

 Ostatnie komentarze
· Beczka śmiechu [2]
· Żelazne spolszczenie [8]
· Patch opublikowany! [2]
· Nowości w nadchodzącym patchu [3]
· Oficjalna zapowiedź pierwszego DLC [3]
· DLC (spoilery!) [2]
· W skrócie DNFLP [4]
· Co dalej z Duke [3]
· Demo dla wszystkich! [1]
· Trzecia część historii powstawania DNF [1]

 Ostatnie artykuły
· 2011.06.18 - Oficjal...
· 2011.06.06 - Gorzkie...
· 2011.06.06 - Recenzj...
· 2011.03.01 - DNF oce...
· Dukem Nukem Na Zawsz...

 Święta, święta...
Na stronie 3D Realms pojawiły się życzenia świąteczne od zespołu tworzącego DNF. Można tam też zobaczyć jak wygląda kartka okolicznościowa, wysyłana do wszystkich pracowników 3D Realms i ich rodzin, zaprojektowana przez Paula Richards'a.

 Lista dyskusyjna na Maximum Threshold
Twórcy serwisu Duke Nukem 3D na serwerze Maximum Threshold informują o istnieniu listy dyskusyjnej, na której można rozmawiać o wszystkim co ma związek z Duke Nukem. Aby się na nią zapisać, należy wysłać list na adres imailsrv@speckz.com zawierający jedną linijkę tekstu: "subscribe dukenukem3d twoj_adres_email". Pole "temat" można pozostawić puste. Aby zostać wypisanym, pod ten sam adres należy wysłać linijkę "unsubscribe dukenukem3d".

 Brad Wernicke udziela wywiadu dla Daily Dementia
Na Daily Dementia pojawił się wywiad z szefem serwisu 3D Portal - Brad'em Wernicke. Można w nim usłyszeć trochę informacji na temat Duke Nukem Forever, a także innych gier mających pojawić się pod flagą 3D Realms - Prey oraz Max Payne.

Do wysłuchania audycji będzie Wam potrzebny Real Player. Aha, czy wspomniałem że przyda się znajomość angielskiego? ;)

 Impulse 98 bez Duke Nukem Forever
Niestety, 3D Realms oraz GT Interactive zdementowały informację jakoby na Impulse 98 miałby pojawić się DNF. Pozostaje nam po raz setny oglądnąć filmik z E3. :(

 DNF na Impulse 98?
Od 6.12.1998 do 8.12.1998 w Melbern, w Australii odbędzie się Impulse 98 - zawody w sieciowym Quake, Quake II oraz Team Fortress. Nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie to że z tej okazji GT Interactive zapowiedziało specjalną prezentację Duke Nukem Forever. Poczekamy, zobaczymy...

 Raport Specjalny PCG
PC Gamer Po PolskuWszystko zaczęło się od artykułu "Forever Moaning" na 17-stej stronie numeru 11/98 PC Gamer Po Polsku. Tekst był nastawiony wyjątkowo negatywnie w stosunku do Duke'a i 3D Realms. Redaktorzy wyraźnie pragnęli odgryźć się George Broussard'owi za jego list, w którym wypomniał im niepochlebne opinie o DN3D mające wyjaśnić zaledwie 24-tą pozycję tej gry na Top 100 PC Gamer UK.

Uznałem, że nie można do tego stopnia kpić sobie z Broussard'a i zaraz po przeczytaniu PCG napisałem i wysłałem do jego redakcji list. Przede wszystkim, chciałem wytknąć im bezgraniczne uwielbienie dla produkcji ze stajni Id Software, które doprowadziło do obniżania ocen gier innych firm lub chociaż bezustannego zaznaczania ich niższości (przyjrzyjcie się np. notatce o Unreal w rekomendacjach z PCG PP 11/98).

Po tygodniu oczekiwań uznałem, że nie otrzymam już odpowiedzi. Jakież było moje zdziwienie, gdy w dziale "Listy" numeru grudniowego zobaczyłem swoje imię! Sukces tym większy, że w moim liście nie było - w odróżnieniu od pozostałych wydrukowanych - żadnych superlatyw pod adresem PCG. Widocznie pomogła mi złośliwa uwaga zawarta w ostatnim zdaniu...

Redaktorzy sprytnie wykorzystali artykuł o Half-Life z tego samego numeru, chcąc udowodnić że nie tylko produkty Id mogą być najlepsze. Szkoda tylko, że zapomnieli o specyficznej przeciwwadze zaczynającej się na stronie 30-tej i trwającej do strony 33-ciej.

 Dziś pytanie, jutro odpowiedź
Joe SieglerDostałem odpowiedź od Joe Siegler'a z 3D Realms!!! Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji z ich strony: list wysłałem w niedzielę o godzinie 20:51, Joe odpisał mi już następnego dnia o 9:15 rano.

Najważniejszą dla mnie informacją było pozwolenie na użycie ich grafiki - jeżeli tylko wspomnę skąd ona pochodzi. Drugim warunkiem było umieszczenie linków do strony 3D Realms - nie ma problemu!

Na część pytań związanych z samym DNF dostałem jedną, wspólną odpowiedź: "no comment". Jako wytłumaczenie, Joe napisał: "...ponieważ chcemy, żeby gra była niespodzianką kiedy zostanie wydana. Nie jak każda inna, którą znasz w każdym małym szczególe jeszcze nim trafi do sklepów, przez co potem samo granie nie daje już żadnej radości".

Czego jeszcze mogłem się dowiedzieć z listu? Na przykład tego, że komputery w 3D Realms są nazywane tak jak postacie z gier. Przykład? Proszę, oto kawałek linii nagłówka: "...by battlelord.3drealms.com with...". Kto grał w DN3D, powinien wiedzieć że BattleLord to boss z końca pierwszego epizodu.

Jeżeli chodzi o samo oprogramowanie, to mogę jedynie napisać że Joe aktualnie używa Netscape Navigator'a 4.5 pod Windows 98.

 List do 3D Realms
Strona jest ledwo zaczęta, a ja już wysłałem list do 3D Realms. Przede wszystkim, chciałem się dowiedzieć czy mogę u siebie umieścić niektóre z ich grafik. Nie chciałbym wywołać żadnych konfliktów, tym bardziej że w przyszłości mam zamiar postarać się u nich o linka do DNFwPL.

 Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

 Społeczność

FacebookTwitterYouTubeForum dyskusyjne

 Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Rise of the Triad
· Gdzie kupić DN3D w d...
· DN3D na fejsie
· DNF fabuła 2009 [Spo...
· Easter Egg's
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

 Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

sZakOOu
2019.06.17 22:11
Ciekawe kiedy Gearbox w końcu odkurzy franczyzę... Mam nadzieję, że po nowych Borderlandsach...

pazurek
2013.05.14 14:59
Widzieliśmy, szkoda że na razie nie wiadomo nic więcej oprócz tego, że "robią".

marcino0o_pl
2013.05.10 09:16
widzieliscie?! polacy robia nowego shadow warrior!!!!

sZakOOu
2013.03.21 00:06
Mówisz - masz Adam! DN3D Megaton Edition już na Steam! http://youtu.be/b.
..

Adam1974
2013.01.07 01:06
DUKE NUKEM 3D oraz Shadow Warrior Complete wkrótce na STEAM-ie Smile